Spoštovane kolegice in kolegi,
najprej zahvala udeležencem za konstruktivno debato ob zadnjem srečanju. Tisti, ki se razprave niste udeležili, lahko na tej povezavi najdete kratek in malce neortodoksen povzetek našega srečanja na temo specializiranih preiskovalnih skupin (priporočam celozaslonski ogled, potem ko kliknete na tipko play, kliknite se na More in Fullscreen).
Tokrat pa v ciklu Torkovih srečanj “Stik teorije s prakso” skupaj z Društvom za kazensko pravo in kriminologijo Slovenije najavljamo in vabimo na drugo letošnje srečanje , na temo “POLITIKA PREGONA”.
V raziskavi Inštituta št. 146 iz leta 2006 je bilo med drugim ugotovljeno sledeče: "V skladu s sedanjo pravno ureditvijo velja za policijo načelo legalitete preiskovanja vseh kaznivih dejanj. Kljub temu policija de facto selekcionirano obravnava prijavljena kazniva dejanja, vendar brez pravne podlage… Priporočamo poglobljeno raziskavo o možnostih in eventualnih načinih selekcioniranega obravnavanja prijavljenih kaznivih dejanj t.i. bagatelne kriminalitete…"
Za vse, ki vas zanima, kako so se do sedaj oblikovali "prioritetni vrstni redi obravnavanja zadev" in kako bo na dosedanjo prakso vplivala "politika pregona" iz 145. člena ZDT-1, ali pa tudi če imate o tem kakšno misel, komentar ali vprašanje.
Tokratni gostujoči poročevalci bodo: mag. MAJA VEBER ŠAJN, prof. dr. ZVONKO FIŠER ter dr. JURIJ FERME. Tudi tokrat so svojo udeležbo in pripravljenost na izmenjavo mnenj potrdili še nekateri drugi strokovnjaki iz teorije in prakse.
Za datum srečanja smo uskladili torek, 3.4.2012, s pričetkom ob 15.45 uri, in sicer v prostorih Inštituta za kriminologijo pri Pravni fakulteti (Poljanski nasip 2 ”“ nahajamo se eno nadstropje nad knjižnico PF).
Udeležba je brezplačna, poskrbljeno bo za kavo, od zadnjič je ostalo še nekaj Domačice, tokrat pa bomo poskrbeli tudi za tiste, ki ne marate sladkarij.
Želimo si strokovne razprave in čimveč vprašanj udeležencev. Tako kot zadnjič dajemo možnost vsem prejemnikom vabila, da predhodno kritiko ali vprašanje pošljejo po elektronski poti na elektronski naslov: ciril.kersmanc@pf.uni-lj.si (na srečanju preberem in po želji anonimiziram, če predlagate to sami, pa že predhodno posredujem poročevalcem).
mag. Ciril Kersmanc,
mladi raziskovalec,
ad hoc koordinator Torkovih srečanj
PS
Če poznate še koga, ki bi ga zadeva zanimala, prosimo, posredujte vabilo. Hvala.